Kahramanmaraş İstiklal Üniversitesi

Erasmus


Kahramanmaraş İstiklal Üniversitesi Erasmus + Yükseköğretim Hareketlilik Projesi’nin geliştirilmesi amacıyla istişare toplantısı düzenlendi.

Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Nuri Kahveci ve Dış İlişkiler Merkez Birim Koordinatörü Dr. Öğr. Üyesi İbrahim Karteri ile idari personelin katıldığı toplantıda, Erasmus Değişim Programı faaliyetleri, üniversitenin uluslararası öğrenci potansiyelinin araştırılması ve arttırılması gibi konularda görüş alışverişinde bulunuldu.

Avrupa’da bulunan yükseköğretim kurumlarının birbirleri ile çok yönlü işbirliği yapmalarını teşvik etmeyi amaçlayan Erasmus Değişim Programının, üniversitemiz tarafından da verimli bir şekilde kullanılması, ortak projeler üretilmesi, öğrenci ve akademik personel değişimleri, hibelerin etkin kullanımı gibi konular masaya yatırılarak, ilerleyen süreçte atılabilecek adımlar ele alındı.

Üniversitemiz Senato Salonu’nda düzenlenen toplantının son bölümüne Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Sami Özgül ve Rektör Yardımcımız Prof. Dr. Adnan Küçükönder’de eşlik ederek, çalışmalar hakkında bilgiler aldılar.Kahramanmaraş İstiklal Üniversitesi